5. ročník
oficiální stránky ohňostrojné přehlídky v Olomouci

O meč Sv.Václava, ohňostrojná přehlídka

V roce 2011 se z finančních důvodů další ročník přehlídky neuskuteční. Tato akce je financována většinou ze soukromých zdrojů a bohužel se nepodařilo zajistit potřebnou částku pro pořádání akce. Budeme se snažit navázat na pětiletou tradici příští rok, ať už v Olomouci, nebo kdekoliv jinde, pokud někde najdeme potřebnou podporu.

Díky za pochopení
Pyro Art s.r.o.
organizátor přehlídky

Společnost Pyro&Art s.r.o. organizuje soutěžní Ohňostrojnou přehlídku O meč sv. Václava. Chce tak jednak vytvořit prostor, kde by své síly mohly změřit české a slovenské ohňostrojařské firmy, a jednak připravit pro diváky úchvatnou podívanou plnou ohně a plamenů ve všech podobách. Ať už na nebi v podání ohňostrůjců, tak na zemi v podání fakirů, žonglérů, šermířů, hudebníků, tanečnic či plivačů ohně.

Název dalo přehlídce datum konání – den sv. Václava, jehož výročí smrti si 28. září připomínáme. Jak již název přehlídky napovídá, hlavní trofejí pro vítěze je putovní replika meče sv. Václava. Záštitu nad přehlídkou převzali hejtman Olomouckého kraje a primátor města Olomouce.